top of page
שלומית אורן

אני שלומית אורן

אני כותבת ומרצה על אמנות ועוזרת לאנשים להכניס אמנות לחיים שלהם.

דרך סיורים, הרצאות והבלוג, שהפך לאחד הבולטים בתחום, אני הופכת את האמנות לנגישה ומובנת.

במקביל אני מנהלת את Art Collectors IL - קהילת האספנים של ישראל, בחסות בית המכירות הפומביות תירוש וכן יוצרת קורס לאמנים ויוצרים לניהול וקידום קריירה יצירתית.

יש בי אהבה גדולה לאמנות עוד מילדות, אבל את הקריירה שלי התחלתי דווקא בניהול השקעות. במשך כ-15 שנה מילאתי תפקידים בכירים בתחום הפיננסים ולקחתי חלק בעסקאות חובקות עולם. יחד עם זאת התשוקה לאמנות לא עזבה אותי והחלטתי להפוך אותה למרכז חיי.

למדתי בלונדון תואר שני ב-Art Business, תחום שמחבר את שתי החוזקות שלי, וכולל למעשה את כל מה שקשור ליצירת האמנות מרגע שהיא עוזבת את הסטודיו של האמן.

את הבלוג התחלתי לכתוב בזמן הלימודים בלונדון, מתוך צורך לחלוק ולשתף בחוויות המרגשות. המשכתי לכתוב בו גם בארץ והוא גדל מאוד והפך לגוף ידע רחב. על מנת שלא תלכו לאיבוד, אני ממליצה להתחיל כאן - זהו אינדקס שמאגד את כל הפוסטים לפי נושאים והופך את ההתמצאות לקלה יותר.

________

במיוחד חשוב לי לקרב קהלים חדשים לעולם המופלא של האמנות ולכן אני כותבת גם לכם, שמאוד נהנים מאמנות וחשים בעוצמה שלה, אבל מרגישים שאין לכם את הידע והכלים המתאימים. אני שמחה לחלוק איתכם "טריקים" להתבוננות באמנות ואתם מוזמנים גם לקרוא כאן על מה אני חושבת על אמנות עכשווית.

אני אשמח לפגוש אתכם גם בסיורים וההרצאות שאני עורכת, בין אם במרחב הוירטואלי או בעולם האמיתי. זוהי הזדמנות להתעכב על יצירות, להיחשף לדברים חדשים ולקבל פרספקטיבה ייחודית ומעמיקה. במיוחד אני אוהבת כשאנשים מספרים לי שפתחתי להם צוהר לעולם חדש, וכשהם מצרפים לסיור בני משפחה או חברים, אני יודעת שעשיתי משהו טוב.

במקביל לכל אלה אני גם יוזמת אירועי אמנות ייחודיים שמחברים את העולם העסקי לתחום האמנות יחד עם שותפתי לילך שמול. יחד פתחנו את הסטודיו במאה ה-21 - קורס ייחודי לאמנים ויוצרים שמקנה כלים מהעולם העסקי לבניית קריירה בתחום היצירתי.

בנוסף אני מנהלת קהילה ראשונה מסוגה של אספני אמנות בישראל, המתקיימת במרחב הדיגיטלי כמו גם בחיים האמיתיים. 

________

מתנה מיוחדת מחכה לכם במאגר סרטי האמנות - תמצאו בו סרטים עלילתיים וסרטית תיעודיים, שכולם נסובים סביב אמנים גדולים ויצירות אמנות. זו דרך נהדרת ללמוד קצת על ההיסטוריה של האמנות ולבלות זמן איכות עם עצמכם.

אני מזמינה אתכם להצטרף לדף הפייסבוק של SO-ART, להגיב על הפוסטים, לעקוב ולדון עם אנשים בעלי תחומי עניין דומים לשלכם.

מה עוד? אני חובבת דרמות היסטוריות (ספרים, סדרות או סרטים - הכל הולך) ויש לי פינה חמה במיוחד לניפוח זכוכית ולמתוקים.

________

אם כל זה מדבר אליכם, אשמח שנמשיך להיפגש על בסיס קבוע בתיבת המייל שלכם. מלאו את הפרטים בבאנר למעלה ותקבלו את הניוזלטר ישירות.

אני בעלת תואר שני MA Art Business מ Sotheby's Institute of Art בלונדון, MBA מהמרכז הבינתחומי בהרצליה ותואר ראשון בתקשורת וכלכלה מאוניברסיטת תל אביב.

הצטרפו אליי - יחד נעשה את העולם יפה וטוב יותר!

אני בתקשורת

8.2.23 אמנות אפריקאית בת״אשלומית אורן
00:00 / 10:28
אמנות אפריקאית בתל אביב
ראיון בתכנית גם כן תרבות של כאן
שלומית אורן
עפה על מה שהיא עושה - 
ראיון אישי בבלוג תוך כדי תנועה
יצירה של שאגאל נמכרת בישראל -
ראיון בערוץ i24
Shlomit Oren
ראיון עומק באתר Fine Art Shippers
שוק האמנות בעקבות הקורונה -
ראיון בערוץ 20
bottom of page