top of page

2021 - ההיית או חלמתי חלום

עודכן: 29 בדצמ׳ 2021

סוף שנה זו תמיד הזדמנות לסיכום ורפלקציה והשנה הזו בהחלט נתנה לנו הרבה חומר. בתחושה האישית שלי השנה הזו רצה מהר. מהר מידי (אולי זה סממן של הגיל) אבל קרה בה הרבה מאוד. לפני שנה בדיוק ישבנו כולנו בבית בתקופת הסגר השלישי, שהיציאה ממנו היתה הדרגתית. רק חזרנו לסוג של שיגרה ופרץ מבצע 'שומר חומות' והכניס את כולנו למקלטים.

המציאות הכאוטית הזו גרמה לצמא גדול לחוות שוב אמנות ותרבות באופן בלתי אמצעי. התחושה שהכל זמני וצריך להזין את הנפש והראש שלנו כל עוד אפשר נמצאת כל הזמן מתחת לפני השטח, לפעמים עולה קצת ולפעמים עמוקה יותר, בהתאם למציאות שאנחנו מתמודדים איתה.

דווקא כשרציתי להחזיר את מדריך האמנות מסביב לעולם, שוב השמיים נסגרים. נראה שנצטרך להמתין עם זה עוד קצת. מזל שלא חסר מה לראות בארץ. שדה האמנות כמו הקיץ מתרדמת בשיא של אירועים ויוזמות וזה ממש מרגש לראות. יחד עם זאת חזר לו ה-FOMO (fear of missing out) שדווקא נהניתי מהיעדרו.

לשמחתי המרחב הוירטואלי לא נפגע ויכולתי לתקשר איתכם דרך הבלוג באופן רציף. השנה הצטרפו מעל אלף מנויים חדשים למנויי הבלוג וזה מרגש ומשמח אותי. תודה לכם. זה לא מובן לאליו.הפוסטים שהנצפים ביותר השנה הם מתחומים שונים ומצביעים על מגוון הסוגיות שנושא צר כביכול, כמו אמנות, יכול לגעת בהם.

בראש וראשונה אהבתם את הפוסט איך מציירים זיקנה שעמד על ההבדלים בהם החברה שלנו רואה את זקניה לאורך הדורות דרך ההיסטוריה של האמנות. התמורות מרתקות והשינוי העכשווי הוא מבורך בעיניי.

הפוסט מה לראות בצבע טרי עורר עניין רב עם שובו של היריד האהוב, שהמחיש ביתר שאת את הצמא לאירועי אמנות.

סוגר את הרשימה הפוסט על הנשים של פיקאסו שמספר על יחסיו של גאון המאה ה-20 עם הנשים בחייו והאופן בו אלה השפיעו על יצירתו.

הכתיבה היא תמיד המוקד והבסיס לקשר שלי איתכם ואני מתרגשת כל פעם מחדש לפגוש ולחבר פנים למי שהיה שם ברשימת תפוצה בסיורי האמנות שלי, הפתוחים והפרטיים.

השנה השקתי לראשונה תכנית סיורים שנתית שהצליחה מעבר לכל מה שדימיינתי. תודה רבה לכם על האהבה והאמון שאתם נותנים בי. אלה מדרבנים אותי להיות יותר ויותר טובה עבורכם.


החודשים האחרונים של השנה היו בסימן קוסאמה, שאפילו החזירה אותי להרצאת זום. פתאום כולם רוצים ללכת למוזיאון וזה נפלא בעיניי – הזדמנות נהדרת להרחיב את קהל שוחרי האמנות. למרבה השמחה התערוכה היא לא סתם גימיק, אלא יש בה עומק ורוחב יריעה ואני כל כך נהנית להביא אליה קבוצות. בהזדמנות זו אני שמחה לעדכן שנפתחו תאריכים חדשים לסיור בתערוכה שתמשיך ללוות אותנו לאמצע 2022.

אני צועדת בהתרגשות וציפייה לעבר 2022, יש לי הרבה מה לתת ולחדש.

אני מאחלת ומקווה ש-2022 תהיה טובה אלינו, שנראה התקדמות חיובית בכל החזיתות ושנהיה בריאים.

ניפגש בשנה הבאה,

שלומית

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comments


bottom of page